Dzień Pluszowego Misia!

Dzień Pluszowego Misia to bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie święto.

Obchodzimy je co rok 25 listopada, w dniu rocznicy powstania tej maskotki! Samo święto nie ma jednak długiej tradycji. Świętujemy od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka! Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Kto nie zna: Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Coralgola czy naszego ulubieńca – Misia Uszatka?!

Dlatego też, wszędzie tam gdzie pojawiają się dzieci, tego dnia następuje prawdziwa celebracja tego sympatycznego święta!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia naszą szkolną bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły – uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią! Z zaciekawieniem przyglądali się zdjęciom przeróżnych pluszowych bohaterów, rozpoznawali i nazywali znane   i lubiane misie. By dzień z pluszakiem trwał jak najdłużej otrzymali do przeczytania wybrane przez siebie książki z misiowymi bohaterami.

Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy, że tego dnia zaprosiliście swoje misie do szkoły! Pamiętajcie, że miś kojarzy się z ciepłem i dobrocią! Jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia??

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s