Spotkanie z … panem Andersenem!

Choć 4 kwietnia już za nami to w klasie drugiej data ta zapoczątkowała cykl zajęć pod nazwą „Spotkanie z panem Andersenem”.

Dlaczego właśnie ta data?

Ponieważ 4 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To świetna okazja do popularyzacji czytelnictwa, a zwłaszcza baśni tak bliskim każdemu z nas.

Klasowe spotkanie rozpoczęło się od zapoznania się z bibliotecznym kalendarium,  przyjrzeniu się postaci znanego na całym świecie baśniopisarza oraz wypożyczeniu jego baśni.  Każdego następnego dnia w klasie pojawiały się kolejne postaci stworzone przez pana Andersena czy to filmowe czy literackie. Okazało się przy tym, że poza kanonem najbardziej znanych baśni są również inne, nie mniej ciekawe, a dostępne w naszej bibliotece szkolnej!

Ważnym wydarzeniem było też poznanie Calineczki, o której losach samodzielnie, głośno czytali uczniowie w klasie. Na długo jednak pozostaną w pamięci zajęcia, podczas których wysłuchaliśmy … nieznanych jeszcze, fantastycznych dalszych przygód Calineczki zwanej już Mają, kiedy to zamieszkała w krainie elfów wraz z księciem. Okazało się, że i tam wiele się działo! O tych wszystkich nowych historiach przeczytali uczniowie i dla wszystkich zainteresowanych … nagrali je, by dzielić się z innymi swoimi wyobrażeniami jak również zachęcać do twórczego pisania swoich własnych tekstów!

Zbiór „ nowych baśni”, uzupełniony barwnymi ilustracjami, już niedługo dostępny będzie do obejrzenia w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do czytania i wysłuchania opowieści!!

https://sp130edupl-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/jolanta_pikala_sp130_edu_pl/EsBe8CEYv6RCn4QLtJAS7PgBu4o0wictCLzs9WvNcuXDhA?e=fyw5Lu

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s