Czytelnicze propozycje na długie zimowe wieczory

21 grudnia 2018r. czyli tuż przed świąteczną przerwą rozpoczęła się kalendarzowa zima. I choć za oknem nie było jej jeszcze widać, to w powrocie do szkoły, w nowym kalendarzowym roku 2019, towarzyszyła nam już prawdziwie zimowa aura! W nawiązaniu więc do naszej pory roku uczniowie klasy III rozpoczęli cykl spotkań z lekturami, w których pojawia się ten zimowy temat.

„Święta w Bullerbyn” to propozycja spotkania z niezwykłymi rówieśnikami, które cieszą się swoim dzieciństwem, potrafią wspaniale się bawić o każdej porze roku, a przy okazji zdradzają nam jak obchodzi się święta w Bullerbyn. Dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach. Nie zapominają też, że zima to trudny czas dla zwierząt, więc  wystawiają ptakom snopki owsa. A wolnym czasie wspólnie zjeżdżają na sankach i rzucają śnieżkami!

Kolejną propozycją do czytania była znana baśń H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. I choć na spotkanie z tajemniczą postacią królowej wybrali się najpierw Kay i Gerda, to trzecioklasiści z uwagą prześledzili  przygody dzielnej Gerdy, właściwie dokonali oceny jej zachowania i postępowania ucząc się przy tym kogo nazywać można przyjacielem, a kogo nazywamy wrogiem?

Z wybranych, najciekawszych zdarzeń z tej baśni powstała mała wystawa prac, którą oglądać można na korytarzu, tuż przed wejściem do biblioteki szkolnej.

I tak przyszedł czas na kolejne zimowe opowieści… I choć w bibliotece książek wiele to z przyjemnością zapraszamy wszystkich czytelników do odkrywania zimy … na przykład z Muminkami! A może ktoś wnikliwy znajdzie ciekawszą propozycję?? Może z serii książek trochę już zapomnianych?

Zapraszamy do poszukiwań i dzielenia się swoimi wrażeniami z naszego szkolnego księgozbioru i nie tylko !

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s